Napp i Lofoten

Mens andre brukte lørdagen til å fiske etter Skrei (Les: VM i skreifiske), benyttet Pia Nic Gundersen og Ronny Dahl den solfylte dagen til å bestige Geitgaljartinden (1085 moh) i Lofoten.

Sist oppdatert: 1. april 2008 kl 19.59
Ronny Dahl på vei opp Geitgaljartinden i Lofoten (1085 moh)
Ronny Dahl på vei opp Geitgaljartinden i Lofoten (1085 moh)
Lesetid: 1 minutter

De startet turen bak nærbutikken på Liland i steikende sol og hadde den med seg hele veien gjennom Lilandsdalen til ”Gropa” og opp på toppen av Geitgaljartinden. Nedkjøringen fra toppen til Gropa kunne by på ca. 20 cm urørt tørr pudder (nordvendt), videre gikk turen ned Kvanndalen til bunnen av Austpollen. Denne renna er sørvendt og bar preg av det. Sola hadde gjort snøen tung og våt, noe som igjen medførte at lårene fikk hard medfart. Etter en kort tur i fjærsteinan var det tilbake til campingbilen og varm kjøttsuppe.

Hvis Camp-Lofoten får like gode forhold, kan de påmeldte se frem til en god uke, forsikrer Ronny Dahl til Fri Flyt.

Publisert 1. april 2008 kl 19.52
Sist oppdatert 1. april 2008 kl 19.59
 

Relaterte artikler

 
blid jente med ski og stor sjekk
Knuste all motstand i Les Arcs: Se Vildes run

FWQ: Vilde Fimreite leder sammenlagt

Tobias Mathisen og Ådne Kvåle
Tobias Mathiesen og Ådne Kvåle

Drømmer om å kjøre VM

RENNE: Sigurd Pedersen får førstelinje ned. Foto: Eivind Jacobsen.
Eivind Jacobsen utnytter forholdene i Tromsø

– Unormalt mye snø for tiden

Fri Flyt utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalister: Tore Meirik | Christian Nerdrum | Henning Reinton (magasinansvarlig)

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen

Napp i Lofoten | FRIFLYT.NO