/ Sykkel

Beitostølen med på sykkelbølgen

Terrengsykkelbølgen er større og sterkere enn noen gang, og Beitostølen er foreløpig siste anlegg på banen med heisbasert tohjulsmoro.

Sist oppdatert: 18. juni 2006 kl 20.33
SYKKELSATSING: Beitostølen lokker tohjulsentustiaster.
SYKKELSATSING: Beitostølen lokker tohjulsentustiaster.
Lesetid: 1 minutter

Beito bike park slår på stortromma og satser for fullt på sykkelløype denne sommeren. Det er først og fremst en ansiktsløftning på den gamle løypa som er planlagt. I tillegg er det planer om en single track/speed løype i bekkefaret (for de som er lommekjente). I et samarbeid mellom Nils Andreas Kvist Dahl, Beito-aktiv og Beitostølen Resort hiver Beitostølen seg på sykkelbølgen. Andreas er løypesjef og mannen bak løypa som åpnet i det små i fjor. Da gikk alt fra egen lomme. I år er det en del kulere å være løypesjef på Beitostølen. Beito-aktiv og Beitostølen Resort er åpne for nye sommeraktiviteter og gir midler til både løype og utleiesykler. I tillegg har Øystre Slidre kommune spyttet inn noen kroner. Fredag 10 juni var det stordugnad i beitobikepark med gravemaskin og tre ivrige gutter med spade. Etter ca tolv timer jobbing var løypa så å si klar. I sommer vil heisen gå hele fellesferien og forhåpentlig også noen helger fremover.

1.juli braker det løs.

Allerede abonnent?  
Kjøp abonnement og få tilgang til artikkelen.

Alle abonnement gir full tilgang til hele vårt digitale univers. Det inkluderer Fri Flyt,

Terrengsykkel, UTE, Klatring, Landevei og Jeger sine nettsider og e-magasin.

12 måneder
Digital tilgang til 6 nettsider
8 utgaver av Fri Flyt Magasin
99,-
per
måned
3 måneder
Digital tilgang til 6 nettsider
2 utgaver av Fri Flyt Magasin
119,-
per
måned
1 måned
Digital tilgang til 6 nettsider
Papirutgaver av Fri Flyt
139,-

Abonnementet fornyes automatisk etter bindingstiden. Si opp når du vil, men senest før perioden utløper.

Friflyt.no har daglig dekning av det som skjer i skianlegg og toppturområder, og vi dekker debatter og dilemmaer om alt fra snøskred til klimaendringer. Om sommeren skriver vi om aktiviteter skifolk er opptatt av når det ikke er snø på bakken, som vannsport og sykkel.

På friflyt.no finner du også Fri Flyt sine skitester og mer enn 750 guider til toppturer.

Les mer om våre abonnement

Har du spørsmål?

Vi svarer raskt på mail.

 

Relaterte artikler

 

Fri Flyt utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalister: Tore Meirik | Christian Nerdrum | Henning Reinton (magasinansvarlig)

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen

Beitostølen med på sykkelbølgen | FRIFLYT.NO