/ Nyheter

Nytt frikjøringsområde i Davos / Klosters

Drifterne av det sveitsiske skiområdet Davos og Klosters har bestemt seg for å gjøre Pischa-området til permanent frikjøringsterreng.

Sist oppdatert: 8. mai 2006 kl 17.14
SPRAYDATE: Cato Lægreid har en date med sveitsisk pudder. Bilde: Endre Løvaas
SPRAYDATE: Cato Lægreid har en date med sveitsisk pudder. Bilde: Endre Løvaas
Lesetid: 1 minutter

Det er den sterkt voksende etterspørselen etter frikjøringsterreng som nå har fått Davos og Klosters til å tilrettelegge et større område til ren frikjøring. Pischa-området vil kun få beholde to preparerte bakker, mens resten av området forblir upreparert. Tre markerte bakker vil bli skredkontrollert, men utenfor dette ferdes man på egen risiko.

Davos og Klosters er tidligere kjent for å være sosietetssteder, men har utrolig mye bra terreng å tilby de frikjørende. Sveits er heller ikke så dyrt som folk ofte tror, spesielt etter at Euroen ble innført i nabolandene. Davos er for øvrig viden kjent for sin glimrende superpipe, og Klosterskogen (nei, ikke travbanen) er et drømmested på snøværsdager.

Publisert 8. mai 2006 kl 17.14
Sist oppdatert 8. mai 2006 kl 17.14
 

Relaterte artikler

 

Fri Flyt utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalister: Tore Meirik | Christian Nerdrum | Henning Reinton (magasinansvarlig)

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen

Nytt frikjøringsområde i Davos / Klosters | FRIFLYT.NO