Ingen FWT i Chamonix

Årets første konkurranse i Freeride World Tour (FWT) flyttes fra Chamonix til Andorra.

Sist oppdatert: 30. januar 2017 kl 13.12
FEIL FORHOLD: Jeremie Heitz og Sam Anthamatten sjekker forholdene i Chamonix denne uka – og finner ut at de ikke er gode nok til på arrangere FWT-konkurranse. Foto: Jeremy Bernard
FEIL FORHOLD: Jeremie Heitz og Sam Anthamatten sjekker forholdene i Chamonix denne uka – og finner ut at de ikke er gode nok til på arrangere FWT-konkurranse. Foto: Jeremy Bernard
Lesetid: 1 minutter

Arrangøren melder at det blir for krevende å arrangere en trygg konkurranse i Chamonix, hvor det er svært lite snø for årstiden. Tidligere i uka ble det avgjort at de vanlige konkurranseområdene i Brevent og Flegére ikke hadde nok snø og gode nok forhold, men en bortgjemt side langt unna skiheisene ble lenge vurdert. Denne ble til slutt forkastet, ifølge arrangøren ikke på grunn av snømangel, men på grunn av sterk vind so hadde herja med snøen.

Dermed blir det to konkurranser i Andorra i om to uker. Utsettelsen er gode nyheter for FWTs eneste norske deltager Dennis Risvoll, som brakk tåa under turntrening like før den planlagte konkurransen i Chamonix. Når får nordmannen to ekstra uker til å få orden på stortåa før han skal kjøre verdens mest prestisjetunge frikjøringscup.

Publisert 30. januar 2017 kl 13.12
Sist oppdatert 30. januar 2017 kl 13.12
 

Relaterte artikler

 

Fri Flyt utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalister: Tore Meirik | Christian Nerdrum | Henning Reinton (magasinansvarlig)

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen